Tematyka 14.KTS – 2015

Oferowane abonentom przepływności osiągają obecnie setki megabitów na sekundę. Nie widać końca wyścigu operatorów w dalszym zwiększaniu szybkości dostępu do Internetu. Jaka sieć najbardziej efektywnie będzie w stanie sprostać takim wymaganiom?
Ostatnie 15 lat to zdecydowane zwycięstwo technologii DOCSIS w sieciach dostępowych. Po okresie wątpliwości wydaje się, że kolejne lata będą również łaskawe dla sieci HFC. Jakim zmianom będzie podlegać ta sieć aby pozostać najbardziej konkurencyjną platformą?
Standard DOCSIS miał już 4 odsłony. Obecna ma wnosić największą zmianę możliwości i niestety dość rewolucyjnie podchodząc do budowy samej sieci. Czy ma sens kolejny upgrade sieci HFC czy lepiej od razu zastąpić ją siecią nowej generacji?
Granice podziału operatorów z uwagi na stosowane technologie sieci dostępowej zacierają się. Każdy operator ma realną możliwość wykorzystania praktycznie dowolnej technologii dostępowej. Czy wciąż technologia sieci pozostanie kluczowym wyróżnikiem operatora?
Analog switchover w telewizji naziemnej już dawno za nami. Czy nastąpi również w kablu? Czy oferta kanałów analogowych to wciąż przewaga czy kula u nogi w dalszym rozwoju usług cyfrowych?
Dywidenda cyfrowa, radio cyfrowe DAB, telewizja naziemna, telefonia komórkowa – duża ilość transmisji radiowych wpływa na ograniczenie dostępnego do wykorzystania pasma w sieci kablowej. Jak zabezpieczyć się przed utratą możliwości transmisyjnych sieci? Czy sieć kablowa może negatywnie wpływać na usługi innych operatorów?
Cyfryzacja telewizji, szeroki dostęp do treści na żądanie oraz szerokie portfolio urządzeń odbiorczych otwiera drogę do całkowitej zmiany systemu dystrybucji treści. OTT, CDN, DRM to akronimy określające nowe pojęcia w telewizji. Na ile realna jest masowa zmiana przyzwyczajeń abonentów a co za tym idzie podstawowej oferty operatora?
Jakie nowości pojawiają się na świecie? Czy mogą mieć realny wpływ na biznes?